top of page

Create Your First Project

Start adding your projects to your portfolio. Click on "Manage Projects" to get started

Mieszkanie w zabytkowej kamienicy - Warszawa Śródmieście

Mieszkanie, które po zmianach funkcjonalnych zyskało sporo otwartej przestrzeni. Kilka wyburzeń pozwoliło ograniczyć strefę komunikacyjną do minimum oraz otworzyć przestrzeń kuchnia-salon. Dodatkowo przy sypialni wydzielona została wąska, ale bardzo funkcjonalna garderoba.

Sufit, który sięgał wysokości 3,2m pozwolił również na użycie lamp dekoracyjnych, które w tradycyjnych mieszkaniach zamocowane byłyby za nisko. Dodatkowo meble które zaprojektowaliśmy, również w pełni wykorzystywały potencjał wysokiego sufitu, np. w kuchni udało się zaprojektować dwa rzędy szafek górnych.

W projekcie uwzględniliśmy zachowanie obecnego parkietu, posadzkę w miejscach najbardziej narażonych na ścieranie, uzupełniliśmy o płytki o rysunku delikatnego marmuru.

Stylistyka w jakiej jest mieszkanie to nowoczesna klasyka, połączenie sztukaterii, jasnych kolorów- głównie szarości z mocniejszymi akcentami jak np. ciemnozielona sofa. Dekoracyjne nowoczesne lampy, delikatne złote dodatki i klasyczne połączenia bieli, szarości i czerni.

Całość mieszkania miała być bardziej współczesna, neutralna i posłużyć kolejne lata bez rewolucyjnego remontu.

bottom of page