top of page

Create Your First Project

Start adding your projects to your portfolio. Click on "Manage Projects" to get started

Apartament w zabytkowej kamienicy - Bielsko - Biała Śródmieście

Wiele osób marzy o mieszkaniu w kamienicy, zawsze pada tutaj argument o „wnętrzu z duszą” w tym konkretnym przypadku było podobnie, była to inwestycja z duszą.

Wprowadziliśmy spore zmiany funkcjonalne jak: wydzielenie pomieszczenia łazienki, wyodrębnienie pokoju „przechodnego” i zmiana jego funkcji na sypialnię oraz stworzenie pojemnej garderoby.

Stylistyka jaka została zaproponowana na potrzeby inwestycji to delikatna współczesna klasyka- jasne kolory z delikatnie wplecionymi mocniejszymi barwami w dekoracjach. Delikatne linie sztukaterii i faset sufitowych idealnie współgrały z oryginalną stolarką drzwiową, którą udało się zachować.

Zaproponowaliśmy nową deskę podłogową, niestety stan zastałej podłogi nie nadawał się do renowacji. W pomieszczeniach mokrych jak kuchnia zastosowana została dekoracyjna płytka z wzorem „dywanu”, która dobrze wpisała się w klimat kamienicy. Na blatach i parapetach zostało zaprojektowane lastryko, które również wpisuje się w historyzującą stylistykę wnętrz.

Po wszystkich zmianach projektowych mieszkanie nabrało dużo blasku, jest idealne dla osób pracujących w domu, które cenią sobie klimatyczną przestrzeń.

bottom of page